Členovia kapely

Členovia kapely Sám Sebou

matus

Narodený: 19. 4. 1993

Zdravím Vás priatelia. Moje meno je Matúš Fifik, ale všetkým som dobre známy pod prezývkou Fafo. V kapele spievam, hrám na gitare a skladám hudbu, niekedy aj text, ale to sa veľmi často nestáva. K hudbe som sa dostal úplnou náhodou, keď som zistil, že máme doma gitaru, ktorú dostal mimochodom môj brat bubeník Marek. Začal som si brnkať a dospelo to až do takého štádia, že som členom Sám Sebou, za čo som veľmi vďačný. Hudbe som podľahol a denno-denne s ňou pracujem, trávim s ňou voľný čas, pomáha mi v ťažkých chvíľach, stala sa mojou drogou a neodmysliteľnou súčasťou môjho života. Začínal som ako samouk, až v neskoršom veku, pri nástupe na vysokú školu som začal hudbu študovať a spoznávať ju aj z inej stránky. Takže stal sa zo mňa aj pedagóg v odbore učiteľstvo hudobného umenia. Čo sa týka mojich hudobných vzorov, tak tých bolo viac, keďže moje hudobné cítenie sa menilo a stále sa s vekom naďalej mení. Mám rád všetky hudobné žánre, ale najviac som sa v poslednej dobe namotal na pop. Okrem hudby som aj veľkým fanúšikom športu a to predovšetkým futbalu, hokeju a tenisu. Na záver by som chcel poďakovať všetkým, ktorí podporujú kapelu Sám Sebou, lebo bez Vás by sa hudba robiť nedala. Teším sa na ďalší vývoj tohto hudobného projektu, na nové piesne, klipy a samozrejme koncerty.

S pozdravom,

Fafo

  
robo

Narodený: 16. 7. 1989

Ahojte priatelia, tak ako aj moji bratranci, aj ja mám hudobné korene. Od mala bolo u nás veselo. Moji rodičia, starí rodičia si radi spievali, dedko hral na akordeón. Po čase som sa aj ja začal venovať tomuto nástroju. Veľmi ma tešilo, keď sme si s kamarátmi mohli len tak pri rôznych príležitostiach zaspievať. Vďaka hre na akordeón som spoznal veľa dobrých ľudí a taktiež muzikantov. Založil som kapelu Jasper, ktorá hrávala na svadbách. Ako gitaristu som prizval Matúša, pretože som vedel, že si doma rád vyhráva na akustickej gitare. Keďže som mal po ujovi basgitaru a bol aj mojím veľkým vzorom, tak aj ja som začal hrať na tento nástroj. Hrávali sme veľa rokov a nabrali sme mnoho skúseností. Po čase sme sa rozhodli založiť si kapelu, kde by sme mohli hrávať svoje vlastné pesničky. A tak vznikla kapela s názvom Sám Sebou. Ako bubeník prišiel Marek a texty začal písať František Pavol, s ktorým sa poznáme už od detstva. Vznikli aj nejaké demo nahrávky u nás v garáži a neskor aj štúdiové albumy. V kapele sa starám hlavne o technickú stránku, keďže už od detstva ma technika a elektronika fascinovali. Rád spievam a to najmä ľudové pesničky- niet nad dobrú atmosféru v kruhu spievajúcich priateľov. Mám rád, keď ľudia spievajú od srdca a s úsmevom. Vo voľnom čase chodím do prírody, na motorku a nechám sa nahovoriť na všetko, kde je dobrá nálada. Tak toľko z môjho pohľadu. Som rád, že žijem, že mám svoju rodinu a priateľov a som vďačný aj za všetko to, čo som v živote dokázal. Hudba a správni ľudia- to je môj život a neviem si ho bez nich predstaviť :).

Tak do skorého videnia na nejakom koncertiku :)

R.F.  

21

Narodený: 27. 10. 1994

Narodil som sa v Spišskej Novej Vsi. Pochádzam z hudobníckej rodiny, keďže starý otec, otec i strýko sa venovali hudbe. Najprv som sa začal venovať hre na gitaru, neskôr ma však fascinovala hra na bicie, ktorým sa venujem dodnes. Medzi moje záľuby patria motocykle.