ČASOVÁ OS

2010

26.2.2010

Založenie kapely Sám Sebou

Matúš Fifik, Marek Fifik, Róbert Faith, Boris Bendík, František Pavol. Skladanie prvých piesní a následné nahrávanie v nahrávacom štúdiu – single Pod papučou a Tvoj svet. Prvý koncert kapely, ktorý sa uskutočnil 11.12.2010 v Prešove (City club).

2011

Starter

V roku 2011 sa kapela prihlásila do súťaže „Starter“, kde sa umiestnila z pomedzi 400 prihlásených účinkujúcich na druhom mieste v rámci slovenských kapiel. V tomto roku kapela odohrala 18 koncertov a prvýkrát sa predstavila aj na letných festivaloch.

2012

Zrkadlo

Začiatkom roka 2012 sa kapela predstavila ako hosť na turné s INEKAFE. V lete vydáva svoj debutový album s názvom „Zrkadlo“, ktorým si získala množstvo nových fanúšikov. Kapela koncertuje po celom Slovensku so zvučnými menami hudobnej scény. V novembri vydáva svoj prvý videoklip „Smutná tvár“, ktorý sa v hudobnej ankete Slávik za rok 2012 umiestnil na 2. mieste.

2013

Vlastnou cestou

V roku 2013 kapela vyráža na svoje prvé turné s názvom „Neseď doma tour 2013“. Koncertuje po celom Slovensku. V septembri nahráva svoj druhý štúdiový album v Prahe. V októbri predstaví svoj videoklip „Dievča cez internet“ na TV OČKO. V decembri vydáva svoj druhý štúdiový album s názvom „Vlastnou cestou“.

2014

Vlastnou cestou tour

V roku 2014 Sám Sebou vyráža na „Vlastnou cestou tour“ po celom Slovensku. Účinkuje na „Sedem tour 2014“ kapely The paranoid. V júni 2014 skupinu opúšťa gitarista Boris Bendík. Do kapely prichádza nový gitarista Peter Antal.

2015

Ukľudni sa prosím drahá

Rok 2015 sa nesie v znamení nahrávania nového albumu pod taktovkou Jimiho Cimbalu a Zoliho Tótha v štúdiu Randal Factory. Vychádza úspešný singel „Ukľudni sa prosím drahá“, ktorý mal premiéru na wwww.tvnoviny.sk. Okrem tejto piesni vychádzajú aj single „Som z teba blázon“, či „Keď s tebou spím“.

2016

Kým si nad vodou

V roku 2016 vychádza kapele úspešný singel s názvom „Kým si nad vodou“, ktorý boduje aj v slovenských rádiách. V máji tohto roku skupinu opúšťa Peter Antal a Sám Sebou pokračuje v zložení Matúš Fifik, Marek Fifik, Róbert Faith a František Pavol. Kapela pokračuje v nahrávaní tretieho radového albumu.

2017

LOVE

V roku 2017 kapela vydáva svoj tretí radový album s názvom „LOVE“. Album obsahuje známejšie piesne ako „Boli sme si súdení“, „Chýbaš mi“, či „Kým si nad vodou“, ktoré dostávajú kapelu do širšieho povedomia ľudí na Slovensku a v Českej republike. Sám Sebou vyráža na „LOVE tour 2017“.

2018

V šťastí aj nešťastí

Kapela vydáva svoj prvý veľký hit „V šťastí aj nešťastí“, ktorý sa stane jedným z najznámejších svadobných hitov na Slovensku. Následne vydáva veľký letný hit „Znova sa zamiluj“, či singel „Na čom záleží“ s Dášou Kostovčík. Skupina zaznamenáva obrovský úspech aj na sociálnej sieti YouTube, kde tieto videoklipy dosiahli niekoľko miliónové videnia. Sám Sebou koncertuje po celom Slovensku a popularita kapely rapídne stúpa. Prvýkrát sa Sám Sebou výraznejšie dostáva do najpočúvanejších slovenských rádií (Expres, Rádio Slovensko…)

2019

Mám ťa rád

Kapela pracuje na novom albume. Vydáva letný hit „Mám ťa rád“, ktorý sa teší veľkej popularite. Cez leto odohrá najväčší počet koncertov vo svojej histórii. Prvýkrát sa kapela predstaví aj v slovenských televíziách (TV Markíza, TV Joj). V októbri tohto roku kapela vydáva úspešný singel „Dnes to mám na háku“.